Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to REIKI

28. 8. 2010

Reiki je učení práce s vesmírnou energií, jež ze své vlastní podstaty původu nemůže ublížit nebo být zneužita. Rei v překladu znamená vesmírný, životodárný a Ki znamená energii.

Reiki je bezpečná, jemná a nenásilná metoda praktického uzdravování. Zvyšuje energii, zmírňuje bolest, umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Reiki působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní. Reiki energii může přijímat každý a předávat ji může pouze člověk zasvěcený do určitého stupně reiki od reiki mistra. 

(zdroj www.reiki.cz)

Reiki je všude kolem nás. Na její přítomnost jsme již dávno zapomněli a přestali jsme vnímat její vliv na naše duševní a tělesné zdraví. Je tu odjakživa. 

Díky zasvěcení reiki se člověk nemusí stát velkým léčitelem, bohatým obchodníkem, slavnou osobností... Reiki prostě vynese na povrch to, co je v člověku nejlepší. 

K tomu, aby se stal člověk kanálem reiki, nepotřebuje žádné zvláštní schopnosti ani speciální přípravu. Právo na reiki máme všichni vrozené. Kdo je do reiki jednou zasvěcen, zůstává kanálem už navždy, ikdyž s reiki třeba nepracuje. Samozřejmě při denní práci s reiki zůstává kanál mnohem čistší a reiki proudí snadněji.

Reiki není náboženství, ani filozofie, je to čistá energie.

Metoda přírodního uzdravování reiki byla znovuobjevena koncem 19. století dr. Mikao Usuim v Japonsku, který vyučoval a vedl křesťanskou univerzitu. Jednoho dne ho jeho student požádal , aby mu vysvětlil, jakým způsobem léčil Ježíš, zejména uzdravování přikládáním rukou na nemocného člověka. Dr. Usui druhý den ukončil své působení na univerzitě a začal po ztraceném poznání pátrat.

Dr. Usui po dlouhém hledání našel v knihovně zenového kláštera svitky a rukopisy žáka Gautama Buddhy, který popisoval, jak svatý muž uzdravoval a jak tyto metody předával druhým. Našel tedy po dlouhé době metodu a postup, jak uzdravovat přikládáním rukou. Ovšem rukopisy nedávaly návod na zasvěcení do reiki energie. Proto se s prosbou, jak dojít k získání síly léčit, obrátil na opata místního kláštera. Na jeho radu se vydal na svatou horu v okolí, kde se podrobil půstu a meditacím. Celé to trvalo 21 dní. Poslední den meditace k němu sestoupil jasný paprsek světla. V rychlém sledu uviděl symboly, s nimiž se setkal při studiu. Symboly byly obalené jemnou energií a aktivovaly v něm přístup k univerzální životní energii.

Při sestupu z posvátné hory se starý kněz zranil o kámen. Použil poprvé svou získanou zkušenost a přiložil ruce na ránu. Bolest se zmírnila a krváceni pomalu ustávalo. Sestupoval tedy dál. Na úpatí hory v malém hostinci pojedl. Vydatné jídlo mu po dlouhém půstu přesto nezpůsobilo žádné potíže. Pak si všiml, že ženu, která mu podávala jídlo, trápí bolavý zub. Po jejím svolení přiložil ruce na nemocné místo. Bolesti a otok postupně ustaly. Po návratu do kláštera se dozvěděl, že jeho představený má veliké bolesti způsobené artritidou. I jemu pomohl.

Dr. Usui se rozhodl, že bude pomáhat lidem, kteří se kvůli svému onemocnění nemohou starat sami o sebe, a kvůli tomu žijí v bídě. Každého vyléčeného člověka žádal, aby začal nový život. Po čase ale zjistil, že se k němu vrací stále stejní lidé. Viděl, že pokračují v žebrání, místo toho, aby si opatřili poctivou obživu.  Dr. Usui pochopil, že nestačí léčit člověka po tělesné stránce, ale že léčení je třeba provádět ve spolupráci s jeho duchem. Při léčení je třeba vycházet ze zákonů výměny energií. Léčený si musí uvědomovat souvislost mezi příčinami a následky a musí mít zodpovědnost k sobě i k ostatním. 

Do své smrti Dr.Usui vychoval 16 nebo 18 mistrů reiki.


 

 

 

                                                           

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Blanisek, 3. 3. 2012 17:18)

Moc děkuji za moc zajímavé články :)Přeji moc úspěchů :)

 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 13592
Měsíc: 129
Den: 5